Bilder Äldre Köttkvarn korvstoppare igjutjärn. C7

Äldre Köttkvarn korvstoppare igjutjärn. C7

220 SEK

Värdering: 50 SEK

Mått LBH 23x22x19cm.
Se bilder.

Jämtloppan

Förläggarvägen 14
830 21 Tandsbyn

info@jamtloppan.se
Tel: 070-213 80 83

VETTAR, 3 ST, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT

Värdering: 200

Bud: 1 100 SEK

MANGELBRÄDE "FÄSTMANSGÅVA" SKUREN DEKOR, SNIDAD HÄST, ANNO 1792

Värdering: 200

Bud: 250 SEK

STORT KYRKLÅS, DATERAT 1623

Värdering: 200

Bud: 550 SEK

MYNTVÅG MED VIKTER, 1700-TAL SAMT ÅDERLÅTARE OCH SKALPEL

Värdering: 200

Bud: 900 SEK