Bilder Bordslampa Swedish Grace
Bordslampa Swedish Grace
Malmö Metallvarufabrik 1920-tal, modellnummer 4014, patinerad gjuten brons, reliefdekor av kvinnor och delfiner, höjd 34 (skärm med ytslitage, senare el, originaltryckknapp ej fungerande)