Bilder Hans Agne Jakobsson 1919-2009
Hans Agne Jakobsson 1919-2009
takarmatur 1960/70-tal, mässing, 6 ljusarmar, vita strutformade glaskupor, höjd 60, diameter 50 (smärre bruksslitage/repor)