Bilder Månskensampel c.1900
Månskensampel c.1900
kupa i rosatonat opalinglas med reliefdekor, montage i ornamenterad förgylld mässing, för ett ljus, höjd 85, proveniens: storsamlaren Leif Jonsson, Vaggeryd