Bilder Bordslampa Swedish Grace
Bordslampa Swedish Grace
1920/30-tal, olika träslag med intarsia, räfflade fotklackar, opak glaskupa etikettmärkt Fåglavik, två ljuspunkter, höjd 50, diameter 28, proveniens: storsamlaren Leif Jonsson, Vaggeryd