Bilder Hans Agne Jakobsson 1919-2009
Hans Agne Jakobsson 1919-2009
bordslampa modell "B54", Markaryd 1950/60-tal, teak, fotplatta och skärm i vitlackerad plåt, vridbar, etikettmärkt, höjd 60 (smärre bruksslitage)