Ystads auktioner

Auktionshusets profil

Ystads auktioner

Ystads Auktioner är ett nystartat auktionshus placerat i hjärtat av södra Skåne. Här skapar vi tillammans en ny början för att revidera våra hem och sälja det vi inte längre vill ha eller behöver. Vi möjliggör också en cirkulär konsumtion genom att återanvända befintliga objekt från våra bohag.

Vi vill tillammans med våra kunder värna om miljön och maximera livslängden på våra befintliga ting. Vi säljer på kommission och hjälper dig att sälja hela hem eller enstaka föremål till ett marknadsmässigt pris via nätauktion.

Vi tar hand om fotografering, beskrivning, betalning, och allt därimellan. Varmt välkommna – här fokuserar vi på att tillsammans återanvända för en ny början!

Kontakta Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

+46(0)76 055 43 44

info@ystadsauktioner.se

Aktuella auktioner

Dekorations-zebra, lackerad papp, 1900-tal.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Jakttrofe, Impala (Antilop).

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Arbetsbänk, metall/gummiskiva, 1900-talets senare del.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Säckkärra, metall, fällbar och höj och sänkbar.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Brits, krom/galon, 1900-talets andra hälft.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Skåp, lackerat trä, 1960-tal.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Damcykel, 28", 7-växlad elektrisk, Batavus.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Mountainbike, 22", 24-växlad, "Orion", Crescent.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Pinnstol, grönbetsad, Bornholm, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Stallfönster, gjutjärn, 18/1900-tal.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 dagar

Visa fler objekt