Objektlistning för auktion

Arvika Auktionsverk AB

23 Nov

BOKHYLLA, teak, 1960-tal, H: 61x 65x 42cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

VITRINSKÅP med belysning, Alsterbro Möbler, 1900-talets andra hälft, intarsia, mahogny, H: 143x 72x 35cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

BYRÅ 4 lådig, 18-1900 tal. H: 101x 90x 46cm

Värdering: -

Bud: 70 SEK

PIEDESTAL, H: 100cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

STOLAR 3st, stomme i metall & sitsar i plast, hopvikbara.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

MANGELKORG H:30x 78x 56cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

PRESENNING 300x200cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

STOLSDYNOR 4st. 45x40

Värdering: -

Bud: 0 SEK

HYLLOR 2st, omonterade, 79x19cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

BORD fanerat i teak, 1900 talets mitt. H:76x 81x 95 + 2st utdragbara skivor 35cm/st. (slitage)

Värdering: -

Bud: 225 SEK

PIEDESTAL, rotting, H: 69cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

TIDNINGSSTÄLL, H: 59cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

ISBORR, D: ca 11cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

PULKA, L: 57cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SLANGVINDA & VATTENSLANG

Värdering: -

Bud: 50 SEK

PALLBOCK med regelbar höjd, PowerFix, H: 81,5x132,5cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

GÅSTAVAR, justerbar höjd

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TORKSTÄLLNING, elektrisk, Nordic Home, H: 87cm (ej funktionstestad)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

PELARBORD, H: 73x 90x 65cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

PARASOLLFOT i gjutjärn, D: 55cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

SÄKERHETSSKÅP, H: 34x 48x 45cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

SOFFBORD/KLAFFBORD, i furu, H: 53x 88x 50cm + 2st klaffar: 19cm

Värdering: -

Bud: 200 SEK

HANDFAT med kran, 54x42cm (använt skick)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KLAFFBORD, H: 70x 97x 45cm + 2st klaffar: 26cm/st (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 70 SEK

TRÄTUNNOR 2st, största H: 49cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

KRUKOR 3st, största: 40x 40x 40cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

KLAFFBORD 1900 talets första hälft. H: 77x 100x 45cm + 2st klaffar: 26cm/st

Värdering: -

Bud: 70 SEK

BORDSLAMPA modern tillverkning. H:57cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

FOTPALL, Ikea "Poäng", H: 39cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KORGBORD H:63x 53x 37cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

GOLVUR, H: 210cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

BARNFÅTÖLJ, sitthöjd: 19cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

SPÅNKONT H:58x 47x 30cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

PELARBORD 1800 tal. H: 77cm D: 59cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

GRÄSTRIMMER Flymo sabre, batteridriven, laddare medföljer.

Värdering: -

Bud: 50 SEK

FLAGGA, Norge, väggmonteras, H: 150cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TVBÄNK, modern tillverkning, H: 56x 126x 42cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KARMSTOL i ek, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 100 SEK

TRANSPORTBUR, katt, H: 39x 40x 60cm (använt skick)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

STOLAR paret, Karl Johan-stil (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

RÖKBORD med kopparskiva, 1900-talets första hälft, H: 63cm D: 64cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

BRICKBORD, hopfällbar, H: 45cm D: 61cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

RESVÄSKOR 2st, Deluxury, ca 57x42cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KARMSTOL, Olav Haug, Norge

Värdering: -

Bud: 0 SEK

STOLAR paret, Olav Haug, Norge (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 80 SEK

STOLAR 4st, Olav Haug, Norge (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

SÄNGBORD, 1900-tal, H: 65x 65x 37cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

SATSBORD, 3 delar, modern tillverkning, H: 57x 50x 50cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

VINSTÄLL, H: 95cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

TROLL Gino Manca, signerad. H:22 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TRYCKSPRUTA, Biltema, H: 64cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SOLUR, järn, H: 92cm

Värdering: -

Bud: 400 SEK

KISTEBREV "Kärlekens Tempell" 1857, Jönköping. 41x34cm (skador förekommer)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Parti DJUPTRYCK bl.a. etsning, olika konstnärer, 18-1900 tal. 25x35m pappersstorlek

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Parti DJUPTRYCK, olika konstnärer, 18-1900 tal. 25x35m pappersstorlek

Värdering: -

Bud: 0 SEK

PADDEL i trä, L: 240cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

TRAKTORSITS, äldre

Värdering: -

Bud: 175 SEK

KRYCKOR Paret, justerbar längd.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

HYLLA i furu, B: 86cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK