Objektlistning för auktion

Arvika Auktionsverk AB

25 Nov

MATSALSMÖBEL, Jugend, 1900 talets första hälft, 12st stolar & bord med utdragsskivor, H: 78x 102x 129cm + 2st utdragsskivor: 50cm/st

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SOFFA, Jugend, 1900 talets första hälft. B: 140cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SALSKÅP, Nyrenässans, 18-1900 tal. H: 236x 138x 55cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

BOCKBORD, 1900-tal, H: 77x 200x 71cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

BARNSÄNG i rotting, på hjul, löstagbar korg, 1900 talets mitt. H:70x 95x 55cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

BARNSTOLAR 2st, Ikea & BabyBjörn

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

ODLINGSLÅDA med 3 krukor, plast, H: 60x 83x 30cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

BARNSTOL, omvändbar till gåstol, sitthöjd: 62cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

KOLGRILL, H: 91cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

VINKYL Menuuett. H:80x 34x 51cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Slutar om 3 dagar

BAGAGEKÄRRA ny i förpackning.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

DAMJEANNE, H: 50cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

AVFUKTARE Woods. H:52x 34x 44cm

Värdering: -

Bud: 425 SEK

Slutar om 3 dagar

TRASMATTA 80x289cm (bruksslitage, fransar saknas)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

TRASMATTOR 2st. 80x240cm största (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

STOL, 1800-tal, sitthöjd: 44cm (åldersslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

POTTSKÅP 1800 tal, senare målat. H: 70x 46x 40cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

TVBÄNK, modern tillverkning, H: 30x 145x 45cm (använt skick)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SOFFA, rokokostil, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

EMMAFÅTÖLJER paret, rokokostil, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

HÖRNBOKHYLLA med skåp, 1900-tal, H: 67x 120x 75cm totalt, hyllplan: 24cm djup (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

BORDSLAMPA, H: 125cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

VÄRMARE, United, 1200W, H: 53cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

FÅTÖLJ, 1900-tal (använt skick)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

KARMSTOL, gustaviansk stil, 1800 tal, senare renoverad. (slitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SLALOMSKIDOR med stavar, TechnoPro, L: 160cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SÄNGVÄRMARE, koppar & trä, 1800-tal, L: 109cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

SLALOMSKIDOR, Salomon, L: 180cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

KISTA 1800 tal, bomärkt & daterad 1844. H:67x 136x 62cm (lås saknas, slitage, sprickor)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

STOLAR 4st, i björk med flätade sitsar, sitthöjd: 45cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

BARSTOL, Ikea "Dennis", sitthöjd: 73cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

TRAMPBIL John Deere med släp. (skada på släp vid fäste)

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Slutar om 3 dagar

TRÄFAT & TRÄSKÅL signerad H:15 cm D:16 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SKÅL Arvika keramik Martin Flodén H:12 cm D:16,5 cm (nagg, limmad)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

BORDSLAMPA Arvika keramik Martin Flodén med originalskärm Total H:38 cm

Värdering: -

Bud: 70 SEK

Slutar om 3 dagar

LAMPSKÄRM torkade växter (till Flodénlampa) H:22 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 3 dagar

HUND i gips H:39 cm (lagat bakben)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

ÖLGLAS Lasse Åberg H:22,5 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

KAFFESKEDAR "Guldi" NilsJohan L:11 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SKROTSILVER/KAFFESKEDAR Fyrklövern Total V:58,55g

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 3 dagar

YTTERFODER H:19 cm D:22 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

ADVENTSLJUSSTAKE H:48 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

WHISKYGLAS Iittala "Kalinka" Timo Sarpaneva H:7 cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 3 dagar

KANTELE L:60 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

TERRIN Eschenbach Bavaria D:26 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

ADVENTSSTJÄRNA D:60 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

HUSHÅLLSVÅG plåt H:24,5 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SAMLARTALLRIK/UPPLÄGGNINGSFAT 3st. B&G Denmark Motiv av Harald Wiberg D:27 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

MUGG Mumin Arabia "Sniff" H:8 cm Ny

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Slutar om 3 dagar

ADVENTSLJUSSTAKE Cattis Steffensen, betong L:25,5 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

MUGG Mumin Arabia "Lilla My" H:8 cm Ny

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 3 dagar

ÄNGEL H:47 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

TALLRIKAR djupa Arabia "Kasino" 4+5 Minsta D:20 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

VÄGGLUSSTAKAR skurna James i Taserud Arvika H:29 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

ASSIETT Gulaschbaronen D:20 cm & ALADÅBFORM V&B

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

TALLRIK Etikettmärkt Fritjof Løken Stavanger D:25,5 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

LJUSSTAKE Iittala "Festivo" Timo Sarpaneva H:18,5 cm

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Slutar om 3 dagar

ÄGGKOPPAR i trä Lucie Kaas H:7,5 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

LJUSSTAKAR Iittala "Festivo" Timo Sarpaneva Största H:13 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

TVÄTTPÅSE, LÖPARE, DUKAR & LAKAN med spets och brodyr (gulnat)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar