Auktioner Belysning Bordslampa, mässing med glaskupa, 1900-talets början, ställbar höjd,

Bilder Bordslampa, mässing med glaskupa, 1900-talets början, ställbar höjd,

Bordslampa, mässing med glaskupa, 1900-talets början, ställbar höjd,

1 timme 57 minuter

2024-09-28 19:28

550 SEK

Värdering: 600 SEK

Sikö Auktioner

Alevägen 1
291 62 Kristianstad

info@sikoauktioner.se
Tel: 044-12 87 60

Bordslampa/Golvvas, porslin, Kina, 18/1900-tal, höjd på vasen 55 cm, total höjd 109 cm

Värdering: 8 000

Bud: 15 500 SEK

TAVLOR 2st, sign okänd, pastell. 54x63m rammått (skador på ramar)

Värdering: -

Bud: 800 SEK

FISKFAT Största L:51 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

ASSIETTER etsat motiv Orrefors Edvard Hald 1920-tal 12st D:16 cm (nagg förekommer)

Värdering: -

Bud: 300 SEK