Bilder SLAGBORD, allmoge, 1800-tal

SLAGBORD, allmoge, 1800-tal

2400 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Furu, rakt resp rundat slag, höjd ca 78, bredd 137, total längd ca 160 cm

Francisco de Zurbarán 1598-1664 Olja på duk (Efter)

Värdering: 3 000

Bud: 150 SEK

Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Olja på pannå

Värdering: 800

Bud: 600 SEK

Sigrid Bodén 1920-2012 Olja på pannå

Värdering: 800

Bud: 850 SEK

Torgny Forsberg 1920-1992 Olja på pannå

Värdering: 800

Bud: 0 SEK