Produkter

Sökning:
Samtliga kategorier
19380st objekt

Figurin, Wallendorf

Värdering: -

Bud: 240 SEK

Slutar om 25 minuter

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST (1925-1997), soffa, "Paradiset", AB Nordiska Kompaniet

Värdering: 6 000

Bud: 200 SEK

Västmanland

Slutar om 36 minuter

KAFFEGODS, "Flora" Upsala-Ekeby, Gefle

Värdering: 4 000

Bud: 2 000 SEK

Västmanland

Slutar om 38 minuter

LILLEMOR MANNERHEIM, ARABIA

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 39 minuter

SIDEBOARD, teak, 1960-tal

Värdering: 5 000

Bud: 200 SEK

Västmanland

Slutar om 43 minuter

BENGT RUDA (1918-1999), karmstol, Triva-serien, AB Nordiska kompaniet, 1950/1960-tal.

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Västmanland

Slutar om 44 minuter

TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, aluminium, 1900/2000-tal

Värdering: 4 000

Bud: 2 200 SEK

Västmanland

Slutar om 45 minuter

SOFFBORD med glasskiva, efter Isamu Noguchi, "Noguchi Table"

Värdering: 4 000

Bud: 1 500 SEK

Västmanland

Slutar om 46 minuter

RAIJA UOSIKKINEN, ARABIA, signeerattu

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 1 timme 3 minuter

CARL MALMSTEN (1888-1972), soffa, ek, "Visingsö", AB O.H. Sjögren, Tranås

Värdering: 3 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 1 timme 9 minuter

KARMSTOL, bok, Albin Johansson & Söner, Hyssna, 1950/1960-tal

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 1 timme 13 minuter

SPEGEL, teak, 1950/1960-tal

Värdering: 800

Bud: 200 SEK

Västmanland

Slutar om 1 timme 16 minuter

GOLVLAMPA, krom med fot i sten, OMI, Danmark

Värdering: 3 000

Bud: 1 100 SEK

Västmanland

Slutar om 1 timme 19 minuter

GUNNEL NYMAN, happosigneerattu

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 1 timme 25 minuter

INGVAR ELÉN (1915-1973), olja på duk

Värdering: 1 200

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 1 timme 33 minuter

Anita Nylund, JIE, "Vår lilla stad", Majas Mejeri, burk med teaklock

Värdering: -

Bud: 220 SEK

Slutar om 1 timme 36 minuter

LISA LARSON (1931-2024), figurin, "Kalle", ur serien Larsons ungar, Gustavsberg, 1964–1980

Värdering: 1 500

Bud: 800 SEK

Västmanland

Slutar om 1 timme 50 minuter

STIG LINDBERG (1916-1982), kanna, samt uppläggningsfat, "Spisa Ribb", Gustavsberg

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 1 timme 57 minuter

STIG LINDBERG (1916-1982), kaffegods, 2 st samt tegods, 2 st, "Spisa Ribb", Gustavsberg

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 1 timme 57 minuter

Silverbestick, "Prins Albert", C.G Hallberg, 99 delar

Värdering: 28 000

Bud: 23 400 SEK

Slutar om 2 timmar 10 minuter

RING med cabochonslipad grön sten, guld, 18 k, ca 5,6 g, N Dahlströms Guldsmedsaffär, 1955

Värdering: 2 800

Bud: 2 300 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 14 minuter

CARMOSÉRING med mörkblå safir och diamanter, 22 st, tot ca 0,71 ct, vitguld, 18 k, ca 6,0 g

Värdering: 6 000

Bud: 2 300 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 15 minuter

Bang & Olufsen, Beogram 3300 skivspelare, 1980-talets slut

Värdering: -

Bud: 980 SEK

Slutar om 2 timmar 19 minuter

DAMARMBANDSUR, Certina, guld, uret 14 k, armband 18 k

Värdering: 14 000

Bud: 12 000 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 35 minuter

DAMARMBANDSUR, Damas, guld, uret 14 k, armbandet 18 k

Värdering: 4 000

Bud: 3 800 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 35 minuter

DAMARMBANDSUR, Bill, guld, uret 14 k, armbandet 18 k

Värdering: 9 000

Bud: 7 800 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 35 minuter

ARMBANDSUR, Certina, uret guld, 18 k, 1960/1970-tal

Värdering: 4 500

Bud: 4 000 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 36 minuter

KARL AXEL PEHRSON (1921‑2005), akryl på duk, signerad

Värdering: 30 000

Bud: 27 000 SEK

Slutar om 2 timmar 48 minuter

PLÅTLEKSAK, motorcykel med sidovagn, LZM, Sovjetunionen, 1900-talets andra hälft

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 49 minuter

PLÅTLEKSAK, bulldozer, "Handy Hank", Nomura, Japan

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 49 minuter

PLÅTLESKAKER, 3 st, helikoptrar, bl.a. "GE 273", Technofix, Tyskland, 1950-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 49 minuter

Soffa, Chesterfield

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 2 timmar 53 minuter

RECEIVER, AVR-693, Jamo

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 54 minuter

CARL MALMSTEN, 4 st stolar "Lilla Åland", Stolab 2024

Värdering: 5 000

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 2 timmar 58 minuter

Scanglobe Danmark

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 timmar

Rolex, Oysterdate Precision, 6694, 35 mm, rostfritt stål, 1974

Värdering: 15 000

Bud: 14 600 SEK

Slutar om 3 timmar 5 minuter

BUICK Limited - 1958

Värdering: 300 000

Bud: 100 000 SEK

Västmanland

Slutar om 3 timmar 16 minuter

HERMÈS, scarf, siden, "Le Temps des Marionettes", design Annie Faivre, 1996

Värdering: 2 500

Bud: 1 400 SEK

Slutar om 3 timmar 54 minuter

NISSEN & GEHL, sideboard, "AK 2730", Naver Collection, Danmark, nutida

Värdering: 20 000

Bud: 18 500 SEK

Slutar om 3 timmar 58 minuter

GÖSTA ADRIAN-NILSSON (1884-1965), olja på pannå. signerad och daterad 53

Värdering: 20 000

Bud: 16 500 SEK

Slutar om 4 timmar 22 minuter

Rolex, Datejust, 36 mm, 116200, rostfritt stål, 2016

Värdering: 65 000

Bud: 2 500 SEK

Slutar om 4 timmar 31 minuter

POUL CADOVIUS, 6 st stolar, "Pia Chair", dk3, Danmark, 2000-tal

Värdering: 30 000

Bud: 28 000 SEK

Slutar om 4 timmar 32 minuter

JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983), etsning och färgakvatint, signerad och numrerad XXV/L

Värdering: 20 000

Bud: 12 000 SEK

Slutar om 4 timmar 34 minuter

Rolex GMT-Master II, 40 mm, rostfritt stål, 2013

Värdering: 110 000

Bud: 70 100 SEK

Slutar om 4 timmar 35 minuter

LONGINES, armbandsur, 18k guld, Flagship automatic, tot vikt ca 40 g

Värdering: 6 000

Bud: 8 400 SEK

Slutar om 4 timmar 40 minuter

ALF SVENSSON, 1 par, bordslampor, Bergboms, 1950-/60-tal

Värdering: 4 000

Bud: 4 000 SEK

Slutar om 4 timmar 44 minuter

Trälådor, Pellegrins Växtmargarin samt Kooperativa förbundet Solros margarin, 3st

Värdering: -

Bud: 220 SEK

Slutar om 4 timmar 58 minuter

BORDSLAMPA, mässing och trä, swedish modern, 1940-tal

Värdering: 3 000

Bud: 2 800 SEK

Slutar om 5 timmar 14 minuter

ARTISAN, 5 del, matgrupp, design Regular Company, år 2022

Värdering: 35 000

Bud: 17 000 SEK

Slutar om 5 timmar 26 minuter

SKIVSPELARE Bang & Olufsen, Beogram 3300

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Slutar om 7 timmar 28 minuter

Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 20/250. Färglitografi, bildmått: 26x90 cm, yttermått inklusive ram: 39x101 cm

Värdering: -

Bud: 1 900 SEK

LISA LARSON, figur, stengods, "Bulldog Maxi", ur serien "Kennel"se formgiven 1972, Gustavsberg

Värdering: 7 000

Bud: 4 800 SEK

JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983), etsning och färgakvatint, signerad och numrerad X/L

Värdering: 14 000

Bud: 13 000 SEK

EERO SARINEN, 4 st karmstolar, "Tulip", Knoll Studio, modellen formgiven år 1956

Värdering: 10 000

Bud: 8 200 SEK

MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 47

Värdering: 20 000

Bud: 11 000 SEK

BRUNO MATHSSON, fåtöljer, 1 par, "Jetson", DUX

Värdering: 12 000

Bud: 10 500 SEK

BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", DUX, 1990-tal

Värdering: 20 000

Bud: 14 000 SEK

Serigrafi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 96/100, daterad 1983, Nocturn. Silkscreen, Silkscreen, bildmått: 50x80 cm, yttermått inklusive ram: 73x103 cm

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

STIG LINDBERG, figur, stengods, "Springare", studio Gustavsberg, signerad

Värdering: 2 500

Bud: 4 200 SEK

JOSEF FRANK, 1 par gardinlängder, "Vegetable tree", linne, Firma Svenskt Tenn,

Värdering: 3 000

Bud: 4 800 SEK