Objektlistning för auktion

Auktionera

2 Dec

BORDSSÅG med stativ. H:88cm. ej funktionstestad

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

SOFFBORD med tidningshylla, teak, 1900-talets andra hälft. H:51x 76x 44cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 10 dagar

HÖRNSKÅP, bemålat med räfflade dörrar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft. H:117x 87x 52cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

SPEGEL, rokokostil, 1900-tal. 60x115cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

SIDOBORD bemålat med låda, äldre. H:61x 46x 45cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

KARMSTOLAR paret, rokokostil, 1900-tal.

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 10 dagar

SIDOBORD, teak, 1900-talets andra hälft, bruksslitage, H: 42x 80x 35 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

GRÄSTRIMMER, Flymo - Multi trim 250 DX, elektrisk, ej funktionstestad, L: 117 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

PALL, H: 40 cm, bruksslitage

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

PARTI STARTKABLAR + BATTERILADDARE 2 ST, ej funktionstestade

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 10 dagar

TAVLA, olja på duk, signerad M Bäckstrand. 45x54cm bildmått

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

TAVLA, Eva Forsberg, litografi, signerad och numrerad 167/370. 42x36cm bildmått.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

TAVLA, signerad Wide -77, litografi, "Ur havets hemlighet" 79/315. 48x62cm rammått.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

TAVLA, Emilio Gallo, litografi, signerad och numrerad 69/500. 41x30cm bildmått.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

TAVLA, Birgitta Westberg, litografi, signerad och numrerad 201/345. 30x37cm bildmått

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

PLÅTSAX Peddinghaus L:118cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

BORD, H:53cm Dia:46cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

TAGE RHODIN akvarell bild mått 29*22 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

TAGE RHODIN tryck ram mått 53*49 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

LARS MELANDER färglito 11/13 bild mått 9,5'10 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

TRAPPSTEGE H:119cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

SÄNGBORD rokokostil 1900-tal. H:66x 42x 36cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

DOMKRAFT Bruksbo

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

PINNSVETS, SKARVSLADDAR 2 ST & STARTKABLAR, Elektro 140, ej funktionstestad

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

BYRÅ, 1800-tal, (nyckel saknas, slitage förekommer), H: 83x 84x 43 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

MILITÄRPALL/STOL MED FÖRVARING 3 ST + TÄLT, H: 51 cm, bruksslitage

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

GASOLFLASKA, PA-11, H: 62 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

MJÖLKKANNA, H: 36 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

SKARVSLADD 16A

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

BENSINDUNKAR 2st, äldre. H:70cm högsta

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

SPARK L:212cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

Parti LAMPDELAR

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

DUSCHSTÄNGER 3st rostfritt. L:110cm längsta

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

GOLFBAGAR 2 ST MED 27 ST KLUBBOR, blandat skick, bruksslitage

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

BLÅ MÅSEN, TERRIN. Porslin. Bing & Gröndahl. Nr 666. HÖJD CA 26 CM

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

SERVETT STÄLL OCH FAT 2 st Blå måsen'', Bing & Gröndahl fat diameter 10 cm servett ställ h: 7 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

KAFFEKOPPAR MED FAT OCH ASSIETTER, SOCKER OCH GRÄDDKANNA ''Blå måsen'', Bing & Gröndahl samt hembroderad duk höjd kopp 6,5 cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Slutar om 10 dagar

FAT 'Blå måsen'', Bing & Gröndahl d: 27 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

FAT ''Blå måsen'', Bing & Gröndahl mått 27*15 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

FAT ''Blå måsen'', Bing & Gröndahl mått 25*19 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

LJUSSTAKAR 'Blå måsen'', Bing & Gröndahl H: 13 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

VASER 2 ST 'Blå måsen'', Bing & Gröndahl höjd 6,5 cm och 13,5 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

BORDSLAMPA ''Blå måsen'', Bing & Gröndahl H: 43 cm med skärmhållaren

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

ROSENGÖMMA Le rosarium Frankrike 23 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

MJÖLKFLASKOR 2 st höjd 25 cm och lägre slitage och bucklor finns

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

LJUSSTAKE MÄSSING OCH GLAS HÖJD 31 CM

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

YTTERFODER höjd 27 cm diameter 27 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

LJUSTAKAR nysilver höjd 20 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

KANDELABER porslin Tyskland h: 28 cm någon liten dekor skada finns

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

VINGLAS 12st OCH KARAFFER 2st höjd vinglas 15 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

MARTINIGLAS 12 ST H: 14 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

CHAMPAGNEGLAS 13 st 17,5 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 10 dagar

PARTI SMYCKEN

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

PARTI TÄNDARE bl.a. Ronson mm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 10 dagar

KARAFFER 3 st höjd 26 cm och lägre dimmiga invändigt

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

KRISTALL VASER 2 ST höjd 30cm och 17 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar

KAFFEKOPPAR Hackefors kopp höjd 6,5 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 10 dagar

Matservis Rosenthal Sanssouci 59 delar

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 dagar