Objektlistning för auktion

Auktionera

25 Nov

SKRIVBORD jugend, tidigt 1900-tal, bokhylla i sidostycke. H:76x 124x 64cm. bruksslitage

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SPEGEL & KONSOLBORD med stenskiva, rokokostil, 1900-tal. H:63x 58x 25cm bord & 45x104cm spegel.

Värdering: -

Bud: 275 SEK

Slutar om 3 dagar

GOLVLAMPA Aneta, H:178cm totalt

Värdering: -

Bud: 375 SEK

Slutar om 3 dagar

SPEGEL gjord av äldre fönster. 52x129cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

LUFTGEVÄR med kikarsikte. L:103cm

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Slutar om 3 dagar

CD-STÄLL i trä. H:125cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

GOLFKLUBBOR 11st med BAG & VAGN, Golf Challenge.

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

VERKSTADSVAGN, plåt. H:71x 95x 43cm totalt

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

PAPPERSHÅLLARE i metall. H:94cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

TRAPPALL H:56cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

TVINGAR 2st, L:160cm

Värdering: -

Bud: 90 SEK

Slutar om 3 dagar

SÄNGBORD modern tillverkning. H:55x 33x 26cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

RÖRSKRUVSTYCKE Pionier

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

PIANOPALL 1900-talets andra hälft. H:63x 62x 35cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft. H:69cm. bruksslitage

Värdering: -

Bud: 70 SEK

Slutar om 3 dagar

MOUNTAINBIKE, 27", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Slutar om 3 dagar

CYKEL, Merida, 26", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

CYKEL, Crescent, 28", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

CYKEL, Chic, 26", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

CYKEL, DBS, 28", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Slutar om 3 dagar

TAVLA, Anna Brand, blandteknik, signerad. 21x29cm bildmått

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

TAVLA, Sven Erik Jakobsson, "Ung kejsarpingvin 2", signerad samt daterad 1991, färgetsning 38/50. 44x59cm rammått.

Värdering: -

Bud: 90 SEK

Slutar om 3 dagar

TAVLA, Hans Kajtorp, litografi signerad & numrerad 10/110. 46x64cm bildmått.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

TAVLA, Folke Lind, litografi signerad & numrerad 173/250. 66x47cm bildmått

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

TAVLA, oidentifierad konstnär, olja på duk. 62x44cm bildmått

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

LJUSSTAKE MED GLASKUPA, Föhl, Tyskland, H: 26cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

STATYETT, Gjuten massa, Ytan behandlad, H: 25cm, OBS ytbehandling krackelerad/släppt

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

KANNA, Kockums, Äldre, Emaljerad plåt, H: 16cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

LJUSSTAKAR PARET, H: 23cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

PARTI DUKAR, 49x49cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 3 dagar

KERAMIKTOMTE, Plats för stearingljus, H: 28,5cm, OBS Höger fot limmad

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

KERAMIKTOMTE, H: 30cm, Färgsläpp på vänster öra

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 3 dagar

KERAMIKTOMTE, H: 30cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 3 dagar

KAFFEKVARN, Äldre, L: 35cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

STATYETTER 2ST, Gjuten massa, H: 24cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SERVERINGSFAT 4ST, Dia: 28cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SERVERINGSFAT 7 DELAR, Dia: 29cm (Hopsatt)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

KURKOR 2ST, Blåvit, Rörstrand, H: 21cm, OBS mindre krukan har spirckor

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

TENNKOPPAR 12ST, 2ST per låda, Scandia Tenn, H: 4cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

KAFFEKOPPAR 12ST + KAFFEFAT 11ST, "Isolde" Rörstrand, Dia : 14cm, Nagg förekommer

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

GASOLKÖK, Primus, Äldre, L: 42cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

KRUKOR 3ST, L: 27cm, Krackelering förekommer

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

FIGURINER 2ST, Hundar, L: 13cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

GLASSKULPTUR, Skepp i Flaska, Mayflower Glass, L: 21cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

ELGRILL, OBH Nordica Alabama BBQ Contact, L: 44cm (Grillgaller), Ej funktionstestad, inga garantier

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SKÅLAR 3ST + SKÅL PÅ FOT, Bland annat "Grape" Kosta Boda, Dia: 18cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

SOFFKUDDAR PARET, 47x43cm

Värdering: -

Bud: 90 SEK

Slutar om 3 dagar

FLÄTAD DJURBÄDD, L: 63cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

NÄVERKORG, L: 40cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Slutar om 3 dagar

URNOR 4ST + KANNA, H: 31cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

STATYETTER 2ST, Gjuten massa, H: 49cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

TOMTAR 6ST, Tyg, Plast, H: 60cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

KRUKA, Blåvit, Rörstrand, H: 23,5cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar

VINGLAS 4ST + SNAPSGLAS 4ST, Retro, H: 17cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 3 dagar

PORLINSDOCKA, Stor modell, L: 54cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

TAVLOR 4ST, Tryck, 15x13cm (Bildmått)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

LEKSAKSBIL, Plast, L: 37cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

PARTI MÄTINSTRUMENT + RINGKLOCKA + LJUSLYKTA, Äldre, Glas, Metall, L: 21cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

UTOMHUSBELYSNING MED RÖRELSESENSOR, Sensor justerbar, L: 20cm, Ej funktionstestad, inga garantier

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 3 dagar