Objektlistning för auktion
13 May
Vårens utvalda
Värdering: 4 000 SEK
Högsta bud:Bud: 8 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 6 000 SEK
Högsta bud:Bud: 6 000 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 700 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 4 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 500 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 1 500 SEK
Högsta bud:Bud: 900 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 000 SEK
Slutar om 3 dagar
Slutar om 3 dagar
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 700 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 7 000 SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 600 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 4 000 SEK
Högsta bud:Bud: 4 200 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, karott med lock, "Musselmalet", modell 622-1129, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 1 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, såsskål, porslin, "Musselmalet", modell 1105, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 300 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, 1 par ljusstakar, "Musselmalet", modell 15, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 200 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1115, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 800 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, 3 st uppläggningsfat, porslin, "Musselmalet", modell 1146, 1147 samt 1148, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 400 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 1 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Slutar om 3 dagar
HARALD NOTINI (1879-1959), bordslampa, mässing, modell "15542", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1940-/50-tal
Värdering: 4 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 000 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 8 000 SEK
Högsta bud:Bud: 10 500 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 400 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 40 000 SEK
Högsta bud:Bud: 30 000 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 8 000 SEK
Högsta bud:Bud: 7 800 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 800 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, 12 kaffekoppar med fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1035, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 3 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 700 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modell 1195, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 000 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, "Musselmalet", modell 1022, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 400 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, "Musselmalet", modellnr 1023, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 250 SEK
Slutar om 3 dagar
ROYAL COPENHAGEN, sockerskål och gräddknna, porslin, "Musselmalet", modellnr 1032 samt 1112, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 900 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 15 000 SEK
Högsta bud:Bud: 12 500 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 6 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 000 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 4 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 800 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 4 800 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 6 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 950 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 500 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 000 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 4 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 500 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 6 000 SEK
Högsta bud:Bud: 4 000 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 4 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 3 dagar
Slutar om 3 dagar
Slutar om 3 dagar
Värdering: 6 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 800 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 6 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 4 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 4 400 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 12 000 SEK
Högsta bud:Bud: 12 000 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 200 SEK
Slutar om 3 dagar
Slutar om 3 dagar
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 800 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 700 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 400 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 800 SEK
Slutar om 3 dagar
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 3 dagar