Objektlistning för auktion

Markus Auktioner AB

19 May

Auktion 2024-05-19

 

Velocipedaktiebolaget Lindblad, Crescent, "Världsmästarcykeln", 3 växlar, 26"

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Paraplyställ i bemålat gjutjärn

Värdering: -

Bud: 320 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Joan Miro, Minerva Reproduktion, "Personnages Inversés", 1949

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Textil/bonad, uppspänd på metallram, svalor i flykt, signerad C SA

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Solur, järn och koppar, uppburen av Hercules

Värdering: -

Bud: 320 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Industrikompaniet Hälsingborg, King, minicykel

Värdering: -

Bud: 240 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Skarv -/förlängningskablar, 5st

Värdering: -

Bud: 320 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Bang & Olufsen, Beovox RL 45.2, passiva högtalare, 1 par

Värdering: -

Bud: 320 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Einhell, BD150 dubbelslipmaskin, obegagnad

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Säby Modell 37 hundtransportbur

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Hallmöbel/klädförvaring för barn

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Kärcher 580 högtryckstvätt

Värdering: -

Bud: 160 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Herrbetjänt

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Awab, kökspall, 1950/60-tal

Värdering: -

Bud: 180 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Köksstege/stegpall, utfällbar 1960/70-tal

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Trust Care, rullator för inomhusbruk

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Mustangfabriken AB Trelleborg, Mustang, damcykel, 26"

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Bang & Olufsen, Beovox RL 140, passiva högtalare, 1 par

Värdering: -

Bud: 320 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Trädgårdsstolar med karm, fällbara, teak & mahogny, 3st

Värdering: -

Bud: 640 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Hörnskåp, allmoge, daterat 1806

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Soffbord, benställning i teak och mässing med vit travertin skiva, 1960-tal

Värdering: -

Bud: 580 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Gideon Isaksson, olja på duk, Trelleborgsmotiv

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Knut Norman, olja på pannå, "Från Trelleborgsslätten"

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Knut Norman, olja på pannå, stadsvy

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Helge Kemner, olja på pannå, åkermark med gårdsgavel

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Oidentifierbar konstnär, olja på duk, fjällstuga

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Redahylla, rakmodell med 10 skeppor och en burk

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Hans Ripa, pastell, småbåtshamn

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Corgi, Lotus F/1 (#154) samt Graham Hill´s Shadow (#1561), 1:43

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Stig Wernheden, olja på duk, stadsgränd

Värdering: -

Bud: 260 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Michelingubbe i plast, Made in France 1966

Värdering: -

Bud: 460 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Ystad Metall, bordslampa i mässing med 3 ljuskällor

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Jerker Andersson, LampGustaf, "Lur", taklampa

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Taklampa, teak och glas, 1960-tal

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Erik Höglund, tillskriven. Kosta Boda. taklampa, 1960-tal

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Taklampa, plåt och glasdetaljer, "UFO Lampa", 1960-tal

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Taklampa, teak och glas, troligen Tranås Stilarmatur, 1960-tal

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Hauck, barnstol i trä, Stokke-modell

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Peter Widman, grafiskt tryck, "Oxel och björk, Kilesand Sydkoster"

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Tedde Rhodin, olja på duk, klippig kust

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Reklamskylt i plåt med litografiskt tryck, "Laddning och försäljning av batterier",

Värdering: -

Bud: 440 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Paul Ravning, olja på duk, kvinna spelar piano

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Lisa Larson Design, "Afghan", ur serien Vov för Åhléns

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Easyhit PXS 1000 rödpunktssikte

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Carl Milles. "Vindarnas lek", Guldsmedsaktiebolaget (GAB), Stockholm 1950, fat i silver och bakelit.

Värdering: -

Bud: 220 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Lisa Larson, Gustavsberg, "Granada", vas i keramik

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Militära tygmärken/patches/insignia, 28st

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Persisk matta, "Täbriz", Iran,305x202cm

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Goebel, figurin, duva

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Lars Bergsten, figurin, uggla

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Thomas Hellström, Nittsjö Keramik, berguv/uggla

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Aldo Londi, Bitossi, Italy, skulptur i keramik, uggla, 1960/70-tal

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Militära tygmärken/patches/insignia, 28st

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Lladro, figurin, flicka som plockar blommor

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Terrin med lock, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800/1900-tal

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Militära tygmärken/patches/insignia, 34st

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Pal, Spain, figurin, pojke som tecknar

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Hanne Dreutler & Arthur Zirnsack, Studio Åhus, skål i glas

Värdering: -

Bud: 180 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Militära tygmärken/patches/insignia, 29st

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar

 

Bertil Vallin, Kosta Boda, häst och hund i glas

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 9 dagar