Produkter

Auktioner Objekt utvalda av auktion.se
Objekt utvalda av auktion.se
240st objekt
 

Blimo Kabinscooter

Värdering: -

Bud: 6 500 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Karmstol "Klinte" Tord Björklund, IKEA

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Matta Rölakan Agda Österberg

Värdering: -

Bud: 6 000 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

4 st stolar teak David Nygrens Möbelfabrik, Målilla

Värdering: -

Bud: 800 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Rolex, Oysterdate Precision, 6694, 35 mm, rostfritt stål, 1974

Värdering: 15 000

Bud: 11 100 SEK

Skåne

Slutar om 3 dagar

 

Rolex, Datejust, 36 mm, 116200, rostfritt stål, 2016

Värdering: 65 000

Bud: 2 500 SEK

Skåne

Slutar om 3 dagar

 

Stormlykta Optimus

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Game & Watch, Nintendo

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Skulptur väska efter "Hermes Kelly" i förgylld brons, A.P.G

Värdering: -

Bud: 6 000 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

LÅDFACK, 1900-talets mitt

Värdering: 1 200

Bud: 700 SEK

Östergötland

Slutar om 9 timmar 39 minuter

 

Arne Jacobsen Danmark

Värdering: -

Bud: 3 300 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Omega Seamaster

Värdering: -

Bud: 1 700 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Skeppsmodell

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Rolex GMT-Master II, 40 mm, rostfritt stål, 2013

Värdering: 110 000

Bud: 69 100 SEK

Skåne

Slutar om 3 dagar

 

Konfektyrställ, Dixi Miniatyr, A-B John Fröberg, Finspong

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Soffa, Chesterfield

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Värmland

Slutar om 3 dagar

 

Parkbänk

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Lamino", Swedese, 1900-talets slut

Värdering: 3 000

Bud: 1 200 SEK

Östergötland

Slutar om 9 timmar 37 minuter

 

Bordslampor, Hans Agne Jakobsson

Värdering: -

Bud: 3 400 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Scanglobe Danmark

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Värmland

Slutar om 3 dagar

 

Fåtölj "Karin" Bruno Mathsson, DUX

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Fåtölj "Ingrid" Bruno Mathsson

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Bordslampa Erik Tidstrand, Nordiska Kompaniet , Swedish Modern

Värdering: -

Bud: 4 200 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Damarmbandsur; Omega

Värdering: -

Bud: 220 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Olja på duk, Hans Andreas Dahl

Värdering: -

Bud: 13 500 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Sideboard teak, 1950-1960 tal

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Hälsingland

Slutar om 3 dagar

 

Träback med flaskor

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Bordslampa, Esto, Memphis stil

Värdering: -

Bud: 220 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Modellbåt

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Emaljskylt, Mobiloil

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Bänk, "Krobo", Torbjörn Afdal

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Plåtskylt, Husqvarna cyklar

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Hälsingland

Slutar om 3 dagar

 

Reklamskylt 1900-talets mitt

Värdering: -

Bud: 550 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Kaffeservis, Rosenthal Studio-Linie

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, koppar, Kotte (Artichoke), design 1958 för Langelinie Pavillonen i Köpenhamn, etikettsignerad, dia 84 cm,

Värdering: 55 000

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

TRÄDGÅRDSSTOLAR paret, Grythyttan stålmöbler. sitthöjd: 43cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Värmland

Slutar om 10 timmar 26 minuter

 

Matta, rölakan, "Sipporna", Märta Måås-Fjetterström

Värdering: -

Bud: 12 000 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Modellbåt plåt

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Vas & Skål "Rialto" Gunnar Nylund Rörstrand

Värdering: -

Bud: 240 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Bronsskulptur

Värdering: -

Bud: 450 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

FLAKMOPED motorn märkt Sachs. flakmått: 90x90cm. fungerar.

Värdering: -

Bud: 13 600 SEK

Värmland

Slutar om 10 timmar 25 minuter

 

Matbord, David Rosén, Nordiska Kompaniet

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

LARS LERIN (född 1954), olja på duk, monogramsignerad och daterad 80

Värdering: 10 000

Bud: 15 500 SEK

Östergötland

Slutar om 5 dagar

 

Omega Seamaster 600, armbandsklocka, 1960-tal

Värdering: 4 000

Bud: 2 000 SEK

Skåne

Slutar om 10 dagar

 

ARTISAN, 5 del, matgrupp, design Regular Company, år 2022

Värdering: 35 000

Bud: 17 000 SEK

Östergötland

Slutar om 3 dagar

 

POUL CADOVIUS, 6 st stolar, "Pia Chair", dk3, Danmark, 2000-tal

Värdering: 30 000

Bud: 28 000 SEK

Östergötland

Slutar om 3 dagar

 

Bestick, Vinga

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Carl Milles 1875-1955

Värdering: -

Bud: 5 200 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Karmstol "Sjuan" Arne Jacobsen, Fritz Hansen, Danmark

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Skylt

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Bordslampa/Vägglampa

Värdering: -

Bud: 220 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

CARL MALMSTEN, 4 st stolar "Lilla Åland", Stolab 2024

Värdering: 5 000

Bud: 4 800 SEK

Östergötland

Slutar om 3 dagar

 

TAG HEUER, armbandsur, "Skipper", chronograph, automatisk, 2024

Värdering: 45 000

Bud: 15 000 SEK

Östergötland

Slutar om 5 dagar

 

Väggrelief, Olle Alberius, Rörstrand

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

BREITLING, armbandsur, herr, chronomat, automatisk, stål, 1990-/2000-tal

Värdering: 20 000

Bud: 15 000 SEK

Östergötland

Slutar om 5 dagar

 

Olja på duk, Frédéric Benrath

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Pablo Picasso 1881-1973

Värdering: -

Bud: 20 500 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Tuba

Värdering: -

Bud: 220 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Alfred Thörne olja på duk, signerad

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Hälsingland

Slutar om 3 dagar

 

CARTIER, damarmbandsur, förgyllt silver, Tank, Must de Cartier

Värdering: 5 000

Bud: 4 000 SEK

Östergötland

Slutar om 4 dagar