Produkter

Objekt utvalda av auktion.se
146st objekt

Omega, Speedmaster, 42 mm, 145.022, rostfritt stål, 1969

Värdering: 35 000

Bud: 41 100 SEK

Slutar om 10 timmar 30 minuter

Herrarmbandsur Breitling

Värdering: -

Bud: 4 400 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Omega, Seamaster GMT "50th Anniversary", 41 mm, rostfritt stål, 1998

Värdering: 16 000

Bud: 8 100 SEK

Slutar om 10 timmar 49 minuter

Enarmad Bandit, Tip Top

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

4 stolar, Lilla Åland, Carl Malmsten

Värdering: 2 000

Bud: 2 101 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Väggtelefon, LM Ericsson, patent Stockholm

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Slutar om 7 dagar

Børge Mogensen, fåtöljer "Spanska Stolen", Fredericia Stolefabrik, Danmark

Värdering: -

Bud: 29 000 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Kamera Mamiya 16

Värdering: -

Bud: 240 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

LOUIS WEISDORF, taklampa, "Konkylie", Lyfa, Danmark, 1960-tal

Värdering: 3 000

Bud: 3 200 SEK

Västmanland

Slutar om 7 timmar 28 minuter

Sideboard, "Trento" Bra Bohag, Nils Jonsson, Troeds

Värdering: -

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 7 dagar

Nivada Grenchen, Taravana, kronograf, 40 mm, 70-tal

Värdering: 3 000

Bud: 4 900 SEK

Slutar om 10 timmar 45 minuter

Bordslampa

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Slutar om 7 dagar

Fåtölj AB Lindlöfs Möbler Lammhult. Kromad stålrörsstomme, canvas med plymåer och armlän av brunt skinn. Bredd: ca 85 cm, totalhöjd ca 70 cm, sitthöjd ca 35 cm

Värdering: -

Bud: 1 700 SEK

Bänk, Børge Mogensen, modell 3171, Fredericia stolefabrik, formgiven 1956

Värdering: -

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Stolar, "Lilla Åland", Carl Malmsten

Värdering: -

Bud: 3 600 SEK

Slutar om 7 dagar

Sideboard

Värdering: -

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Båtmodell

Värdering: -

Bud: 550 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Matta, rölakan, Anna-Greta Sjöqvist

Värdering: -

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 7 dagar

HANS J. WEGNER (1914-2007), stolar, 4 st, "Hjertestolen", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets andra hälft

Värdering: 10 000

Bud: 6 000 SEK

Västmanland

Slutar om 7 timmar 28 minuter

Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 40/95. Färglitografi. Bladets mått: 31x51 cm, yttermått inklusive ram: 48x67 cm

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Condor, kronograf, 38 mm, rostfritt stål

Värdering: 12 000

Bud: 5 100 SEK

Slutar om 10 timmar 44 minuter

Gunnar Muskos, ljuslykta, Åkerbär

Värdering: 1 800

Bud: 1 600 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Bronsskulptur, "Fritidsflickan", Stig Blomberg

Värdering: -

Bud: 13 000 SEK

Slutar om 7 dagar

HERTHA BENGTSSON "GILLE" RÖRSTRAND

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Slutar om 12 timmar 10 minuter

Skeppsmodell

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Nanny Still, vas "Saturnus", Riihimäen Lasi

Värdering: 1 500

Bud: 200 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Slutar om 7 dagar

Vicke Lindstrand, vas "Kantarell", Kosta

Värdering: 500

Bud: 150 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Arabia, Howard Smith koristelautanen

Värdering: 10

Bud: 45 EUR

Finland

Slutar om 13 timmar 28 minuter

Världsur, Kundo, Tyskland

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 dagar

Matta, Rölakan

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Slutar om 7 dagar

Karmstolar, "Safari", Kaare Klint

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Slutar om 7 dagar

Akvatint Curt Burström (1920-1964), Sverige. Komposition VI. Signerad, daterad -53. Akvatint, bildmått: 24x29,5, yttermått inklusive ram: 40x44 cm

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Gunnar Nylund, skål lövformad, Rörstrand

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Stormlykta, Optimus 350/350CP

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Slutar om 7 dagar

Karmstol, lilla Åland, Carl Malmsten

Värdering: 500

Bud: 950 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Bordslampa, Boréns

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Slutar om 7 dagar

Skulptur, brons, flicka, osignerad

Värdering: -

Bud: 425 SEK

Slutar om 11 timmar 28 minuter

Färglitografi Hans Scherfig (1905-1979), Danmark. Tapir i djungel. Signerad, numrerad 217/260, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 40x57,5 cm, yttermått inklusive ram: 52x69 cm

Värdering: -

Bud: 8 000 SEK

Wilhelm Kåge, klotvas "Argenta", Gustavsberg

Värdering: 1 000

Bud: 650 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Ebert Wels, Fällstolar 2st

Värdering: 5 000

Bud: 1 700 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Matta, Nain

Värdering: -

Bud: 7 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Stolar, Öresund, Borge Mogensen

Värdering: -

Bud: 1 700 SEK

Slutar om 7 dagar

Vas, Carl Harrys Stålhane, Rörstrand

Värdering: -

Bud: 800 SEK

Slutar om 7 dagar

Stol, Allmoge

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 dagar

Litografi, Madeleine Pyk

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Slutar om 7 dagar

Eero Aarnio "Puppy" MeToo Colection, Magis, Italien

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Gunnar Nylund, 2 skålar "ASH" samt "ARU", Rörstrand

Värdering: 500

Bud: 350 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 9/100. Färglitografi, bildmått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Figurin, "Bulldog", Lisa Larson

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Slutar om 7 dagar

Värdering: 15 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj samt fotpall, bok, 'Lamino', designad 1956, klädsel i grått fårskinn, något slitage

Värdering: 7 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Stor flaska, Bertil Vallien, Boda Åfors

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Slutar om 7 dagar

Reklamskylt, Helsingbrogs Galoscher, plåt

Värdering: -

Bud: 525 SEK

Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 9/100. Bildmått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

SKOLPLANSCH

Värdering: -

Bud: 650 SEK

Slutar om 10 timmar 48 minuter

Sockerskål, samt gräddkanna, "Musselmalet"

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 dagar

Vas, Otto Bauer

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Slutar om 7 dagar

Pennvässare, "Jupiter 2"

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Kaffeservis, "Ali", Arabia

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Slutar om 7 dagar