Objektlistning för auktion

Sikö Auktioner

Webbauktion

Överhandsfräs + vinkelslip

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 14 timmar 18 minuter

Pierre Forsell, Väggljusstakar 2 st, Skultuna, mässing, höjd 38 cm

Värdering: 1 000

Bud: 700 SEK

Skrivbord, IKEA Skarsta, höj och sänkbart med vev, 120 x 70 cm

Värdering: 400

Bud: 250 SEK

Slutar om 14 timmar 19 minuter

Tigersåg mutterknackare mm

Värdering: 300

Bud: 125 SEK

Motorsåg Meec + elkedjesåg

Värdering: 400

Bud: 400 SEK

Slutar om 14 timmar 20 minuter

Göran Wärff, skål, etsat över och underfång, Kosta 1970. Unik, signerad, diameter 15 cm

Värdering: 1 000

Bud: 500 SEK

Ungdomscykel, Travers, 24 tum, 21 växlar

Värdering: 1 000

Bud: 250 SEK

Slutar om 14 timmar 21 minuter

Bordsgrill + bakmaskin

Värdering: 300

Bud: 50 SEK

Högtalare ett par RFT H=34

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 14 timmar 22 minuter

Göran Wärff, brevpress, Kosta, höjd 14 cm, signerad

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Hurtsar på hjul, 2 st, plåt, 2000-tal, H=57

Värdering: 400

Bud: 175 SEK

Slutar om 14 timmar 23 minuter

Fiskespön ett parti

Värdering: 400

Bud: 300 SEK

Verktygslåda med innehåll + 2 st verktygsväskor

Värdering: 300

Bud: 125 SEK

Slutar om 14 timmar 24 minuter

Vas, opalinglas, 1950-tal, osignerad, höjd 30,5 cm

Värdering: 400

Bud: 300 SEK

Centurion 7005 Singlespeed, freehjulsnav, 28", Ram h = 64 cm

Värdering: 1 500

Bud: 350 SEK

Slutar om 14 timmar 25 minuter

Elverktyg ett parti

Värdering: 500

Bud: 125 SEK

Verktygslådor 2 st med innehåll

Värdering: 300

Bud: 75 SEK

Slutar om 14 timmar 26 minuter

Eric Lundberg, akvarell, 30 X 23 cm

Värdering: 300

Bud: 50 SEK

Notställ jugend 47 X 29 H=93

Värdering: 600

Bud: 550 SEK

Slutar om 14 timmar 27 minuter

Hörnskåp Gustaviansk stil H=178 B=82

Värdering: 500

Bud: 75 SEK

Slutar om 14 timmar 28 minuter

Kaj Franck (1911-1989) vas, Nuutajärvi, Finland 1958, signerad: K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -58. höjd 27,5 cm

Värdering: 8 000

Bud: 2 600 SEK

Skänk furu 1900-tal 98 X 44 H=115

Värdering: 600

Bud: 500 SEK

Slutar om 14 timmar 29 minuter

Herrcykel Yosemite 28 tum 14 växlar

Värdering: 1 000

Bud: 800 SEK

Slutar om 14 timmar 30 minuter

Plåtburkar och kamera, höjd 25 cm och lägre

Värdering: 300

Bud: 50 SEK

Dammsugare Nilfisk

Värdering: 300

Bud: 125 SEK

Slutar om 14 timmar 31 minuter

Byrå + spegel 1960-tal tot H=192

Värdering: 500

Bud: 50 SEK

Slutar om 14 timmar 32 minuter

Vas, kosta Boda, glasobjekt Göran Wärff Kosta, glasobjekt 2 st Erika Höglund, Målerås, höjd 22 cm och lägre

Värdering: 400

Bud: 150 SEK

Bordslampa glas H=65

Värdering: 300

Bud: 200 SEK

Slutar om 14 timmar 33 minuter

Bord 1900-talets första hälft D=58 H=67

Värdering: 300

Bud: 125 SEK

Slutar om 14 timmar 34 minuter

Trädgårdsbord och 2 stolar, betsad furu, 1900-talets andra hälft, bordets längd 120 cm

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Pinnstolar 4 st

Värdering: 600

Bud: 50 SEK

Slutar om 14 timmar 35 minuter

Kristallampa D=45

Värdering: 300

Bud: 175 SEK

Slutar om 14 timmar 36 minuter

Koppar, tenn och mässingsföremål, 18 och 1900-tal, höjd 24 cm och lägre

Värdering: 400

Bud: 125 SEK

Skrivbord med lådor 95 X 45 H=77

Värdering: 400

Bud: 150 SEK

Slutar om 14 timmar 37 minuter

Handknuten matta 240 X 160

Värdering: 500

Bud: 350 SEK

Slutar om 14 timmar 38 minuter

Kaffepannor 3 st, koppar, 1800-tal, två med mustasch, höjd 26 cm och lägre

Värdering: 500

Bud: 50 SEK

Pelarbord piedestal och barnstol H=79 och mindre

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 14 timmar 39 minuter

TV JVC 32", med fjärrkontroll

Värdering: 400

Bud: 50 SEK

Slutar om 14 timmar 40 minuter

Barstolar, 4 st, skinnklädda sitsar, H=74

Värdering: 800

Bud: 125 SEK

Golvlampa Aneta mässing, ställbar

Värdering: 500

Bud: 300 SEK

Slutar om 14 timmar 41 minuter

Golvlampor 2 st metall

Värdering: 300

Bud: 175 SEK

Slutar om 14 timmar 42 minuter

Chokladkannor 5 st, mässing, 1800-tal, bland annat Skultuna Bruk, höjd 21 cm och lägre

Värdering: 600

Bud: 250 SEK

Golvlampa, Bumling, ställbar

Värdering: 800

Bud: 1 300 SEK

Slutar om 14 timmar 43 minuter

Blombord rotting glas L=90 H=62

Värdering: 300

Bud: 200 SEK

Slutar om 14 timmar 44 minuter

Skål, brons, 1900-talets första hälft, höjd 16 cm

Värdering: 400

Bud: 1 200 SEK

Snedklaff med vitrinöverdel 1900-tal 106 X 51 H=200

Värdering: 1 500

Bud: 175 SEK

Slutar om 14 timmar 45 minuter

Hallampa funkis H=18

Värdering: 300

Bud: 350 SEK

Slutar om 14 timmar 46 minuter

Tekök, Westerås Metallfabrik, 1900-talets början, mässing, höjd 23 cm

Värdering: 300

Bud: 175 SEK

Servisdelar Rörstrand Petra mm

Värdering: 300

Bud: 50 SEK

Slutar om 14 timmar 47 minuter

Skålar vaser mm bla Rejmyre

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 14 timmar 48 minuter

Marcel Mouly (1918-2008) litografi, 235/360, 60 X 45 cm

Värdering: 600

Bud: 100 SEK

Kontorsstol BE-GE

Värdering: 800

Bud: 400 SEK

Slutar om 14 timmar 49 minuter

Kontorsstol BE-GE

Värdering: 800

Bud: 300 SEK

Slutar om 14 timmar 50 minuter

Stereo, Beocenter 3500, Bang & Olufsen

Värdering: 400

Bud: 50 SEK

Skrivbordsstol ek 1900-talets mitt

Värdering: 600

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 14 timmar 51 minuter

Fåtölj med fotpall Conform fårskinn böjträ

Värdering: 2 500

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 14 timmar 52 minuter

Esaias Thorén, litografi, 3/300, 43 X 34 cm

Värdering: 800

Bud: 450 SEK

Taklampor ett par rotting D=41

Värdering: 400

Bud: 250 SEK

Slutar om 14 timmar 53 minuter

Marmorbyrå rokokostil 3 lådor 76 X 43 H=76

Värdering: 800

Bud: 450 SEK

Slutar om 14 timmar 54 minuter

Miniatyrtavlor, olja på pannå, 1900-talets första hälft, 13x8 cm

Värdering: 400

Bud: 300 SEK