Auktionshusets profil

Norrlands Auktionsverk AB är Umeås första och enda webbaserade auktionshus!

Vi har format hela verksamheten efter kundens bästa, vi är flexibla åt alla håll vilket bland annat innebär att vi erbjuder gratis hemvärdering, billiga fraktlösningar runt hela världen, generösa öppettider & en stabil support.

Förutom flexibiliteten erbjuder vi en auktionsplattform som når internationellt, stor kompetens hos vår personal, avancerad fotohörna för bästa profilering av objekten, strukturerat lagersystem samt moderna betallösningar.

Välkommen in till oss på Norrlands Auktionsverk AB!

Kontakta Norrlands Auktionsverk AB

Aktuella auktioner

Golvljusstake Smide 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Hoi Lebadang 1921-2015 Olja på duk

Värdering: 4 000

Bud: 1 200 SEK

Slutar om 7 dagar

Brosch / Hängsmycke Camé 18K Guld 1954

Värdering: 3 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Lars Lerin Akvarell på papper

Värdering: 30 000

Bud: 22 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Pekka Vähäkangas Kniv 2000-tal

Värdering: 12 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Johan Tirén 1853-1911 Akvarell på papper

Värdering: 35 000

Bud: 18 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Karin Olsson 1928-2006 Olja på Duk

Värdering: 15 000

Bud: 13 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Helge Linden 1897-1961 Olja på duk

Värdering: 25 000

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Brudpall rokokostil 1900-tal (2 st)

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Figurin Goebel Hahn "Wedding day" 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Rosenthal Skulptur Efter Lore Friedrich-Gronau 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Kinesiska Tallrikar Celadon 1900-tal (2st)

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Visa fler objekt